Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi dojechało 14 nowych ambulansów. To pierwszy transport z 31 wszystkich karetek, które kupiono dla łódzkiego pogotowia. Pozostałe mają dojechać do końca kwietnia.

To największy w ostatnim czasie zakup karetek ratownictwa medycznego w Polsce. Inwestycje Medyczne Łódzkiego, czyli marszałkowska spółka powołana w celu wspierania publicznych placówek ochrony zdrowia z regionu, kupiła w sumie 34 ambulanse, do łódzkiego pogotowia trafi 31. Pozostałe karetki będą na wyposażeniu szpitali w regionie.

Do Łodzi dojechał pierwszy transport, czyli 14 nowych karetek marki Fiat. Wyprodukowała je kutnowska firma AMZ. Samochody wyposażone są w nosze i krzesełka kardiologiczne do transportu poszkodowanych. Krzesełka są dodatkowo wyposażone w gąsienicowy system płozowy do zjeżdżania po schodach, pozwalający na bezpieczny transport po schodach, bez narażania na przeciążenia.

Czytaj więcej: dzienniklodzki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account