Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na polsko-czeskiej granicy pacjenci są przekładani z karetek czeskich do polskich i odwrotnie. Tak było też na granicy z Niemcami, ale z zachodnimi sąsiadami udało się te sprawy uregulować.

Są miejscowości, gdzie szybciej i łatwiej jest dojechać z Czech niż z Polski, karetki jednak muszą jechać z naszej strony. Podobne ograniczenia obejmują śmigłowce ratunkowe, które latają w zasadzie tylko do granicy, a nie do najbliższego szpitala. Wiceminister zdrowia i pełnomocnik rządu do spraw państwowego ratownictwa Waldemar Kraska mówi, że Czechom bardzo zależy na podpisaniu takiej umowy, a negocjacje są na ukończeniu.

Nikolaj Lambrinow, dyrektor pogotowia w Jeleniej Górze przyznaje, że Czesi bardzo chcą takiej umowy.

 

Wiceminister ma nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku. Umowa ma uregulować zarówno zasady udzielania pomocy przez służby ratownictwa medycznego jak i rozliczanie kosztów i kwestie ubezpieczeń załóg medycznych.

Źródło: radiowroclaw.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account