Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co ważnego wydarzyło się dla ratowników w tym roku, a czego oczekują po przyszłym? O tym mówi nam Piotr Dymon, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Ratowników Medycznych.

Co ważnego dla ratowników zdarzyło się w tym roku. Jakie były sukcesy, a jakie rozczarowania?

Sukcesem jest przede wszystkim wypuszczenie projektu ustawy o zawodzie i samorządzie ratowników medycznych. Chodzi o uregulowanie zawodu i samostanowienie.

Ważne jest też umocnienie statusu partnera do rozmów o kształcie Państwowego Ratownictwa Medycznego w MZ. Ciągłość wypłaty dodatków i zwiększenie kwoty według porozumienia, przy czym zwiększenie kwoty to raczej nie sukces, ale kontynuacja wcześniejszych działań.

 

Co powinno się zdarzyć w przyszłym roku?

Potrzebna jest dalsza praca u podstaw, czyli to, co do tej pory: prace na zwiększeniem prestiżu zawodu ratownika, zwiększanie jego wartości jako pracownika i co za tym idzie, zwiększanie wynagrodzeń.

Źródło: politykazdrowotna.com

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account