Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karetka Zespołu Ratownictwa Medycznego Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie od 1 stycznia 2020 r.  całą dobę stacjonuje w Redzie.

To kolejne miejsce na terenie powiatu wejherowskiego, gdzie działają zespoły ratownictwa medycznego Szpitali Pomorskich. Poza Redą, pozostałe karetki stacjonują w: Wejherowie, Gniewinie, Rumi i w Szemudzie.

Dyżur pełnić będzie zespół ratowniczy (dwóch wykwalifikowanych ratowników), mający do dyspozycji użyczony od Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku ambulans, co pozwoli na szybkie dotarcie do osób wymagających pomocy medycznej.

 

- Jeszcze w pierwszym półroczu 2020 r. planujemy, dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w kwocie 450 000 zł, zakupić nową karetkę, która zastąpi tę z gdańskiego pogotowia – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich.

Lokal, w którym ratownicy będą oczekiwać na zgłoszenia wyjazdów, mieści się budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Redzie przy ul. Łąkowej 59, należącym do Gminy Miasta Reda. Został on odpowiednio dostosowany i wyposażony radiowo oraz technicznie.

- Stacjonowanie zespołu ratunkowego w Redzie przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców, bowiem skróci się czas dojazdu ratowników medycznych m.in. do osób oczekujących na szybką interwencję oraz osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych – dodaje wiceprezes Andrzej Zieleniewski.

Czytaj więcej: wejherowo.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account