Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

36 milionów złotych dofinansowania z budżetu województwa chce Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
Pieniądze mają pokryć dodatkowe wydatki związane z koronawirusem, potrzeba też nowych karetek.

- Teraz specjalne, wyznaczone ambulanse jeżdżą do pacjentów zakażonych koronawirusem. Mamy też dodatkowe ambulanse przeznaczone tylko i wyłącznie do pobierania wymazów, próbek od pacjentów, u których istnieje zagrożenie zakażenia koronawirusem. Ale te środki chcielibyśmy również przeznaczyć na przyspieszenie budowy siedziby przy ul. Duńskiej, bo teraz nasze karetki i nasze zespoły muszą być dezynfekowane w tymczasowym namiocie - mówi Paulina Targaszewska z pogotowia.

Pieniądze mają trafić do wszystkich stacji w całym województwie.

 

- Pół miliona większe niż normalnie koszty ponosimy z tytułu odzieży ochronnej, odzieży też codziennej, ponieważ w tych kombinezonach, gdy pogoda jest taka, jak w niedzielę, to przecież po pół godzinie ratownik musi przebrać się od stóp do głów - dodaje Dariusz Mądraszewski z "Solidarności" w pogotowiu.

W innych województwach marszałkowie dofinansowali stacje - tak było m.in. w województwie świętokrzyskim, podlaskim i śląskim.

Tam pogotowia otrzymały wsparcie w wysokości od 10 do 16 milionów złotych. W Zachodniopomorskiem kupiono zamgławiacze do odkażania karetek.

Więcej: http://radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account