Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W szczególnych warunkach epidemii koronawirusa - na lotnisku w Zegrzu Pomorskim rozpoczęła działalność jedyna w Polsce sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nad morzem do interwencji wyjedzie więcej karetek pogotowia. Także samorządy przygotowują się do sezonu letniego, by zapewnić letnikom bezpieczny wypoczynek.

Oficjalnie sezon wypoczynkowy w Mielnie rozpocznie się 1 lipca, ale okoliczne plaże już teraz przeżywają oblężenie turystów — spragnionych słońca i odżywczego jodu. - Są tu dobre warunki, pogoda doskonale dopisuje — mówi jedna z turystek.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających nad Bałtykiem, jak co roku czuwa załoga Medicoptera. Baza na lotnisku w Zegrzu Pomorskim jest wyjątkowa, bo to jedyna w kraju pracująca tylko w sezonie. Pozostałe 22 są stałe. - To jest szybszy dostęp do osób potrzebujących, które wymagają lekarza – mówi jedna z mieszkanek.

Z powodu epidemii koronawirusa baza wdrożyła szczególne zasady bezpieczeństwa personelu. Kluczem, jak podkreślają ratownicy, jest wywiad epidemiologiczny.

 

- Jesteśmy wyposażeni w gogle, maski typu FSP2 i FSP3 oraz rękawice. To jest standard i oprócz tego, jeżeli jest potrzeba, zakładamy specjalny kombinezon barierowy – tłumaczy Robert Hełminiak, ratownik medyczny Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Pomorskim.

Medicopter na lotnisku w Zegrzu Pomorskim będzie funkcjonował do 5 września. Pilot, lekarz i ratownik medyczny są gotowi do startu w 3 minuty. W zeszłym roku załoga LPR interweniowała w sezonie ponad 120 razy. Pomagała najczęściej poszkodowanym w wypadkach drogowych. Medicopter wzywany był też do udarów, zatrzymań krążenia i zawałów serca. - Tam, gdzie liczą się sekundy, minuty, gdzie idzie walka o ludzkie życie to Medicopter – śmigłowiec może w różnych warunkach lądować. Może w trudnym terenie usiąść, a jego załoga może nieść pomoc - jest nieoceniony – powiedział Jerzy Banasiak ze Starostwa Powiatowego w Koszalinie.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających w regionie będzie czuwać także 7 dodatkowych zespołów pogotowia ratunkowego. Jeden z nich w Świnoujściu rozpoczął pracę już 1 czerwca. Pozostałe pojawią się m.in. w Ustroniu Morskim, Darłowie czy Mielenku.

Czytaj więcej: https://szczecin.tvp.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account