Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
ImageDzisiaj (piątek, 28 października) o godz. 14.00 w Lublinie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Marcina Knapa, ratownika medycznego, który zginął w Afganistanie. Ratownik zostanie pochowany z honorami wojskowymi na cmentarzu przy Drodze Męczenników Majdanka.

Oprócz rodziny pożegnają go pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i żołnierze z 3. Brygady Zmechanizowanej.

Rzecznik prasowy MON Janusz Sejmej poinformował, że żona ratownika otrzyma jednorazową zapomogę w wysokości 12,5 tys. zł. Ministerstwo pokryje też koszty pogrzebu w Lublinie.

Gazeta Wyborcza podaje, że Marcin Knap może zostać pośmiertnie odznaczony Gwiazdą Afganistanu i Gwiazdą Czadu. Szef MON wystąpił też do premiera o przyznanie renty specjalnej rodzinie zabitego, jaka dotąd przysługiwała wyłącznie krewnym żołnierzy.

Ratownik zginął, gdy kołowy transporter opancerzony Rosomak wyleciał w powietrze na minie podłożonej przez talibów. Wraz z Knapem zginął starszy szeregowy Marcin Pastusiak.

Marcin Knap w latach 1993-1996 był sportowcem, jeździł na żużlu. Startował w barwach Motoru Lublin i LKŻ Lublin.

Wcześniej, za lokalnymi mediami, podaliśmy błędną datę pogrzebu. Przepraszamy.

Jak przypomina GW, Marcin Knap nie był żołnierzem. Zgłosił się na misję jako cywilny ratownik medyczny i w Afganistanie niósł pomoc zarówno polskim żołnierzom służącym w tym kraju, jak i mieszkańcom Afganistanu.

Cześć Jego pamięci!

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Kucu
0 #1 Kucu 2011-01-27 23:56
[*]
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account