Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach to nowoczesne centrum szkoleniowe, w którym mogą kształcić się kadry medyczne, a także wszystkie osoby zainteresowane ratownictwem medycznym. Laboratorium bardzo dokładnie odwzorowuje warunki szpitalne i przedszpitalne.

Pracownia  wyposażona jest w najnowocześniejszą aparaturę, która umożliwia przeprowadzenie symulacji w rzeczywistych warunkach klinicznych. Dzięki symulatorom istnieje możliwość przeprowadzenia każdej krytycznej sytuacji, która zagraża życiu prawdziwego pacjenta w szpitalu.

Trening w tak nowoczesnym miejscu  to doskonała okazja do kontaktu z najnowszymi osiągnięciami w zakresie symulacji medycznej.
Dodatkowo dla kadry medycznej Laboratorium daje  możliwość podnoszenia kwalifikacji bez stresu o zdrowie pacjenta, ponieważ symulacja medyczna jest idealnym sposobem nabywania wiedzy i doskonalenia umiejętności bez narażania osób żyjących na ryzyko.

Fot. Wyposażenie Laboratorium Symulacji Medycznej w Suwałkach

W naszym Laboratorium każdy, choć na chwilę może poczuć i zrozumieć jakie problemy towarzyszą działaniom medycznym, może wcielić się w rolę lekarza, pielęgniarki, ratownika medycznego czy kierowcy ambulansu. Ale co najważniejsze, może nauczyć się jak skutecznie udzielić pomocy osobie poszkodowanej w różnych, nawet najbardziej zaskakujących sytuacjach życiowych.

Fot. Ratownicy z Pogotowia Suwałki podczas treningu

Od marca 2014 r. Laboratorium wzbogaciło się o symulator ambulansu, który jest jedynym tego typu urządzeniem w Europie. Dotychczas w naszym kraju nie było tego typu szkoleń dla kierowców oraz personelu samochodów specjalnych. Jest to doskonały sposób na bezpieczne podnoszenie umiejętności w każdych warunkach drogowych, z możliwością aranżowania nagłych zdarzeń, które mogą wystąpić podczas jazdy.
Kabina kierowcy i przedział medyczny zostały umieszczone na tzw. platformach Stewarta, na których opierają się współczesne symulatory. Ich oprogramowanie gwarantuje poruszanie się obu części symulatora w taki sposób, aby jak najwierniej odwzorować rzeczywiste doznania podczas ruchu pojazdu u kierowcy oraz zespołu medycznego.

Fot. Symulator karetki

Dodatkowe efekty zapewnia system wizualizacji warunków na drodze. Zaprogramować można przeróżne parametry trasy, np.: deszcz, mgłę, śnieżycę, silny wiatr, oblodzenie, jazdę w mieście, po bezdrożach czy w terenach górskich. Wszystko jest tak realne, że zespół ratowniczy oraz pacjent na pewno odczują  uderzenie pojazdu w krawężnik czy nierówności na drodze.

Nauka, nowe doświadczenia, a czasem nawet zabawa – wszystko w jednym miejscu i wszystko po to, by wiedzieć, jak ratować zdrowie i życie człowieka.

Więcej informacji: http://medicalsimulation.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt. KONTAKT


Kod antyspamowy
Odśwież

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account