Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xWAŻNE!!! PIERWSZA DIAGNOZA I WIELKIE OBAWY

Więcej
2018/01/08 23:50 #12836 przez Pomoc_ratownikom
Pomoc_ratownikom stworzył temat: WAŻNE!!! PIERWSZA DIAGNOZA I WIELKIE OBAWY
Dobry Wieczór wszystkim.

Na wstępie chciałbymn powiedzieć, że szanuję i podziwiam Państwa cieżką pracę, Każdgo dnia napotykacie prawdziwe problemy, gdzie pewnie nie jedna osoba psychicznie nie poradziłaby sobie z takim bagażem.
Jestem tutaj nowy i mam pewne pytanie.

Jeżeli jeśteście Panśtwo wzywani do poszkodowanej osoby/osób, skąd wiecie na co choruje poszkodowany/poszkodowana? Czy jest jakiś sposób, który daje Wam informacje na temat aktualnych chorób (przewlekłe, zakaźne, cukrzyce, krążenia, etc.), pobieranych leków, grupy krwi, zgody na przetoczenie krwi, uczculeń na leki i szereg innych czynników podstawowych, które są potrzebne do "postawienia diagnozy", czy zaakplikowania potrzebnego leku?

Czy posiadacie takie informacje po przyjeździe do poszkodowanego/poszkodowanej?
Czy ważne są bądź byłyby to informacje dla Was?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję.

Michał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/01/09 09:34 - 2018/01/09 09:35 #12837 przez Polarowy
WAŻNE!!! PIERWSZA DIAGNOZA I WIELKIE OBAWY
Cześć, dzięki za miłe słowa i witaj na naszym forum :)

Często nie wiemy, chyba, że jest to nasz tzw. stały pacjent. Na czym polegamy? Wywiad! Trzeba zrobić dobry wywiad medyczny, komfortem jest jeżeli pacjent posiada dokumentacje medyczną, wtedy to już żaden problem. Jeżeli przyjmuje na stałe leki, oczywiście sprawdzamy co przyjmuje i na tej podstawie mamy już sporo informacji z jakim pacjentem mamy styczność.

Jeżeli trafia się pacjent np. z wypadku, lub nieprzytomny wtedy już tak dobrze nie jest - praktycznie nie mamy o nim żadnej informacji. Chyba, że podróżuje z dokumentacją medyczną wtedy jest łatwiej. W innym przypadku działamy doraźnie, jedyną wskazówką są wyniki badania jakie prowadzimy na miejscu zdarzenia.

Gdyby nasz system teleinformatyczny był doskonały, takie informacje powinny znajdować się właśnie w tym systemie. Niestety w Polsce takich frikasów nie ma.

Pozdrawiam, Polarowy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Bolesław Avatar
  • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
  • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
  • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
  • 2020/09/25 19:55
  • Staroń Avatar
  • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
  • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/09/08 09:12
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account