Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xZgon podczs transportu

Więcej
2012/01/20 11:47 #7231 przez ratownik5
ratownik5 stworzył temat: Zgon podczs transportu
Mam pytanie czy w takim przypadku zespół wyjazdowy "S" czy "P" mają obowiązek przygotowac zwłoki do prosektorium, chodzi tu szczególnie o rozbieranie i mycie zwłok ? Jeżeli pacjent jest z wypadku lub innych sytuacji to jest to czasochłonne a jeszcze czeka nas przygotowanie karetki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/20 12:09 #7233 przez ww61
Odp: Zgon podczs transportu
Jeśli pacjent jako żywy lub rokujący trafia do karetki bo innej opcji nie ma wg mnie stwierdzenie zgonu następuje po przekazaniu na Izbie Przyjęć lub w SOR tym bardziej w zespołach P,które zgonu nie mają prawa stwierdzić.Przyznam,że twoje pytanie odebrałem jakby padło z innej planety.Nie sądzę by ktoś miał prawo żądać od zespołu systemu ratownictwa procedur,których nie ma w ustawie.Jeśli więc tak się stanie dochodzi do łamania prawa raz i drugi wyłączając zespół systemu a zatem do narażania potencjalnych pacjentów na utratę zdrowia a nawet życia.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/20 14:26 #7235 przez marcin1975rm
Odp: Zgon podczs transportu

ww61 napisał: ...wg mnie stwierdzenie zgonu następuje po przekazaniu na Izbie Przyjęć lub w SOR

I tutaj się mylisz... Ustawa o PRM nie jest jedyną, która nas obowiązuje. Warto poczytać, bo na chwile obecną niechcący wprowadzasz innych w błąd.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/20 14:45 #7237 przez ratownik5
Odp: Zgon podczs transportu
Chodzi mi o to że w naszym oddziale ratunkowym jeżeli chodzi o zgon w karetce S który stwierdził lekarz, to po przyjeżdzie do oddziału wymaga się od nas wszystkie czynności z tym związane aż do przekazania osobiście do prosektorium ? Ciekawy jestem czy takie czynności są w innych miejscach ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/20 21:12 - 2012/01/20 21:13 #7240 przez ww61
Odp: Zgon podczs transportu
Masz rację Marcinie,obowiązują nas jeszcze przepisy wewnętrzne szpitali.Odpowiedziałem koledze ratownik 5 jak to odbywa się tam gdzie pracuję używając niefortunnie słowa wg mnie zamiast u mnie.Przepraszam.Jeśli znasz odpowiedź na zadane pytanie to proszę odpowiedz na nie jak należy bo chętnie poznam to czego nie znam a i ratownik 5 będzie usatysfakcjonowany i proszę się nie dopatrywać złośliwości z mojej strony bo nie takie są moje intencje.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/23 15:05 #7278 przez Patryk
Odp: Zgon podczs transportu
Jeśli szpital zamawia transport (np. z SOR do innego szpitala, lub z innego oddziału do innego szpitala) i zajeżdżacie na miejsce, a ocenicie stan pacjenta na "na chwilę przed śmiercią" nie macie konieczności transportować pacjenta (po prostu odmawiacie transportu i sugerujecie zamówienie kolejnego, tylko z lekarzem!). Jeśli pacjent zmarłby w karetce, rodzina mogłaby się doczepić, a z tego mogłyby wyniknąć spore problemy na drodze postępowania sądowego.

Natomiast jeśli transportujecie kogoś, a ktoś Wam umrze w karetce, zamawiacie lekarza, który stwierdzi zgon i zakład pogrzebowy, który zajmie się zwłokami i przygotuje do pogrzebu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Bolesław Avatar
  • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
  • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
  • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
  • 2020/09/25 19:55
  • Staroń Avatar
  • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
  • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/09/08 09:12
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account