Zaloguj
x
x
Zarejestruj
xPielęgniarki i pielęgniarze - potrzebni czy nie?

Więcej
2013/01/01 13:23 #8643 przez ksieeciu
ksieeciu stworzył temat: Pielęgniarki i pielęgniarze - potrzebni czy nie?
Witam serdecznie.
Jestem studentem ratownictwa medycznego (I rok).
Jeszcze nic nie wiem o tej pracy, tak jak zapewne Wy o niej wiecie, wykonując codziennie zawód Ratownika.
Po pół roku zauważam, według mnie taką trochę patologię jak istniej w PRM w Polsce. A mianowicie chodzi o obecność w karetką pielęgniarzy i pielęgniarek. Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat: Czy w ZRM potrzebni są pielęgniarze lub pielęgniarki?
Prosiłbym o wypowiedź, nie tylko Pielęgniarzy lub Pielęgniarek, bo znając życie będą wielce oburzeni tym postem. Ale chciałbym poznać opinie Ratowników, jak ja to nazywam z krwi i kości :)

Moja opinia jest tak, że są nie potrzebni. Dlaczego tak sądzę?
Mam kolegę i koleżankę, którzy skończyli Ratownictwo Medyczne i są bez pracy. Wkurza mnie to, że oni na prawdę mają pasję do tego. To w sumie dzięki nim jestem na tym kierunku i chcę ratować ludzkie życie. Nie mają pracy, bo jak to usłyszeli nie ma wolnych wakatów. Pewnie dlatego, że jakaś oburzona pielęgniarka czy pielęgniarz bierze sobie dodatkowe dyżury w ZRM, bo za mało zarabia. Przykro mi to stwierdzić, ale często spotykałem się z chamstem w karetkach u ludzi z napisem z tyłu Pielęgniarz niż Pielęgniarka.
Wkurza mnie to, że oni mają mnóstwo możliwości, alternatywnych miejsc pracy a pchają się na siłę do karetek. Jest to żałosne. A później kozaczą i się popisuje, że jakiś pielęgniarz jest kierownikiem zespołu i wchodzi to karetki, a tam reszta załogi musi się mu kłaniać.
Wybaczcie, jeżeli kogoś tym obrażam, albo jeżeli pomyliłem się i zrobiłem temat, którego nie zauważyłem że był juz poruszony.
Po prostu chce mieć później po studiach normalną pracę, z której będę usatysfakcjonowany, która jest moim marzeniem od 15 roku życia i nie chce żeby zamiast mnie, jeździł jakiś pielęgniarz czy pielęgniarka, która chce sobie dorobić.
Dlatego też uważam, że: Miejsce Ratownika Medycznego jest w karetce, a Pielęgniarki/Pielęgniarza w szpitalu.
Wyjątek: Pielęgniarz lub Pielęgniarka, która jest po studiach Ratownictwa.
Rozmawiałem o tym z prawnikiem i on też mnie poparł. Nazwał to Patologią!! Można to zmienić, tylko ja tego sam nie uczynię. Trzeba grupy ludzi. Jak pielęgniarki potrafią protestować, oblegać Sejm niczym Szwedzi Jasną Górą, bo chcą więcej i więcej, to Ratownicy chyba też potrafią.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/01 14:32 #8644 przez Aikon
Odp: Pielęgniarki i pielęgniarze - potrzebni czy nie?
Młody kolego,jeszcze daleko Ci do zdobycia "upragnionego" tytułu ratownika a już ziejesz jadem!!!!!!!O co ci chodzi w tym poście? Narazie to nie masz jeszcze pojęcia,że aby pracować w ratownictwie,to należy spełnić wiele wymogów.Każda pielęgniarka {pielęgniarz)to osoby z dużymi kwalifikacjami w dziedzinie ratownictwa
Kłania się wiedza dotycząca-<Pielęgniarz systemu>A czy otrzymasz pracę?Ktoś bardzo szybko zweryfikuje to,że chcesz się kozaczyć,zamiast profesjonalnie wykonywać swój zawód!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/01 14:56 - 2013/01/01 14:57 #8645 przez Pawełek
Odp: Pielęgniarki i pielęgniarze - potrzebni czy nie?
Bez przesady z tym kozaczeniem, bo to nie naszywki na plecach zachowują się chamsko, a człowiek ja noszący.
Pielegniarzy jeżdżących w pogotowiu znam kilku, i darze ich ogromnym szacunkiem, bo rzeczywiscie mają łeb na karku. Co do pielęgniarek, to sprawa wygląda inaczej. Jestem wielkim przeciwnikiem kobiet w ratownictwie jezdzacym. Nie ma znaczenia czy to pielęgniarka czy ratowniczka. Nawet jeśli miałaby łeb jak sklep, to i tak niewiele będzie z tego pożytku, bo fizycznie odpadają.

Wysłane przez Tapatalk - HTC Sensation xl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/01 15:20 #8646 przez kandek
Odp: Pielęgniarki i pielęgniarze - potrzebni czy nie?
Kolego, idąc na studia trzeba było wybrać taki zawód, który zapewni ci zatrudnienie, a nie zaczynasz już wylewać żale.

Pielęgniarki/pielęgniarze nie są problemem, bo stanowią pewnie nie więcej niż 5% wszystkich pracujących. Problem to małe zarobki ratowników i ogromna ilość wypracowywanych godzin. Wystarczy zobaczyć grafiki na każdy miesiąc. Norma etatowa to około 160 godzin. Ilu ratowników tylko tyle pracuje? Mało kto, bo każdy ciśnie ile tylko jest w stanie.

A twój argument o kwalifikacjach jest totalnie błędny, bo od dzisiaj w karetce jeżdżą tylko pielęgniarki po kursach kwalifikacyjnych lub w trakcie specjalizacji z ratunków.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/01 15:51 #8647 przez ***Kasia***
Odp: Pielęgniarki i pielęgniarze - potrzebni czy nie?

Pawełek napisał: Nawet jeśli miałaby łeb jak sklep, to i tak niewiele będzie z tego pożytku, bo fizycznie odpadają.


Zgodzić się z tym nie mogę. Wbrew pozorom, to do zespołów męskich jest częściej wysyłana pomoc do zniesienia, niż do zespołów mieszanych - oczywiście mówię tu o mojej stacji :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/01 15:52 #8648 przez Darth Vader
Odp: Pielęgniarki i pielęgniarze - potrzebni czy nie?

kandek napisał: A twój argument o kwalifikacjach jest totalnie błędny, bo od dzisiaj w karetce jeżdżą tylko pielęgniarki po kursach kwalifikacyjnych lub w trakcie specjalizacji z ratunków.

Szkoda tylko, że organizowane przez towarzystwo wzajemnej adoracji (izby pielęgniarskie) kursy niekoniecznie gwarantują satysfakcjonujący poziom...

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

  • Bolesław Avatar
  • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
  • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
  • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
  • 2020/09/25 19:55
  • Staroń Avatar
  • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
  • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/09/08 09:12
  • Centro Medica Avatar
  • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
  • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
  • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
  • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account