Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Poszkodowany leżacy na brzuchu

Więcej
2016/05/31 17:37 #12361 przez szkod97
szkod97 stworzył temat: Poszkodowany leżacy na brzuchu
Witam
Jak postąpic gdy poszkodowany lezy na brzuchu. Przypuszczajac ze moze miec uraz kregoslupa czy mozna go przewrocic na plecy, jezeli nie to jak udzielic mu pomocy???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/06/04 01:44 #12378 przez Wypadkowy
Odp: Poszkodowany leżacy na brzuchu ...i co koledzy i koleżanki ??
Patrzcie no patrzajcie.
A takie to forum mądrali zrzesza a jakby się odezwać mało komu ...
Piane bić ...Pytanie banalne ,odp zero ...
To ja poczekam koledzy ratownicy na odpowiedz dla zapytania ....

Więcej
2016/07/22 02:07 #12434 przez Synek
Odp: Poszkodowany leżacy na brzuchu ...i co koledzy i koleżanki ??
Wszystko zależne czy jesteś sam przykładowo na ulicy, czy jesteś w zespole i masz pomoc w postaci drugiej osoby. Jeśli jest druga opcja to jedna osoba stabilizuje odcinek szyjny kręgosłupa w utrzymując kąt skrecenia z pozycji zastanej, tak żeby druga osoba mogła poszkodowanego obrócić, a ta pierwsza utrzymuje kręgosłup w stabilizacji i cały czas takim samym kącie względem ciała poszkodowanego. Jak będzie na plecach to dopiero się zakłada kołnierz.
Jeśli za to jesteś sam prywatnie bez pomocy, sprawdzasz czynności życiowe, jeśli są i nie ma konieczności zacząć rko, zostawiasz w pozycji zastanej do przyjazdu ZRM. Jak zachodzi potrzeba rko, to pieprzyć kręgosłup, masz ratować najpierw życie a potem zdrowie. Oczywiście starac się go odwrócić tak delikatnie jak to możliwe, ale jak trzeba zacząć rko to nie patrzysz na kręgosłup tylko na to żeby go utrzymać przy życiu, nawet kosztem urazu kręgosłupa. Jak się mylę to mnie poprawcie

"..Omnia sunt venena, nihil est sine veneno. Sola dosis facit venenum..."

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• Staroń Avatar
    • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
    • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/09/08 09:12
    • Centro Medica Avatar
    • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
    • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/08/21 14:44
    • nietakamloda12345 Avatar
    • Wady jamy ustnej
    • Dzień dobry. Z góry zaznaczam, że nie jestem lekarzem i szukam odpowiedzi na zapewne bardzo banalne pytanie. Nie mogę znaleźć nigdzie tej informacji, więc mam nadzieję, że jakaś dobra dusza udzieli mi odpowiedzi i zaspokoi ciekawość :) Otóż od zawsze, od urodzenia, mam na końcu języka kuleczkę. Nie jest to żadna krosta, wrzód, nie boli, normalny kawałek języka. Jakby ktoś przykleił mi na koniuszku koralika. Co to jest?...
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2020/08/11 00:55

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account