Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Kardiowersja w zespolach RM

Więcej
2012/12/29 14:15 #8623 przez marcin1975rm
Odp: Odp: Kardiowersja w zespolach RM

Pawełek napisał: Mam oficjalnie pismo z ministerstwa zdrowia, ale przez telefon jakoś nie idzie wysłać.

Miałem okazję zaznajomić się z jego treścią. Jest jednoznaczna. Niestety MZ nie potrafi stawić czoła temu problemowi poprzez sensowną nowelizację ustawy i rozporządzeń.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/29 14:48 #8624 przez dyspozytor
Odp: Kardiowersja w zespolach RM
Witam,

Treść oficjalnego stanowiska Ministerstwa Zdrowia może poznać każdy. Dokument ten jest dostępny na naszym forum:
ratownik-med.pl/index.php/forum/18-zespo...em-w-zespoach-p.html

Wysłane za pomocą TapaTalk

Więcej
2012/12/29 19:31 #8626 przez Maciej S.

Z początkiem wejścia karetek P, tez telefonicznie się konsultowalem z lekarzami, do czasu jak trzeba było tłumaczyć się z postępowania, a lekarz konsultant wszystkiego się wyparl, mimo nagrania rozmowy. Tłumaczył się tym, że on pacjenta nie widział, a przez telefon nie da się ocenić stanu. Jakby do tego nie podchodzić, to miał rację.

Owszem przez telefon nie da się ocenić stanu pacjenta, powinien to zrobić ratownik na miejscu zdarzenia.
Konsultacje telefoniczne odbywają się np. w przypadku zatruć - robimy to od lat i póki co nikt nie narzeka, że coś jest w tej kwestii nie tak.
Wszystko jest kwestią odpowiednich zmian w rozporządzeniu.

Więcej
2012/12/31 18:36 - 2012/12/31 18:37 #8642 przez Patryk
Dzięki wielkie wszystkim osobom, które postowały, dały realną odpowiedź na moje pytanie. Dla mnie to jest chore stać przed sytuacją wyboru prokuratora w razie wypadku przy pracy, czy życia pacjenta. Sami wiecie, że jest to dosyć znaczny przypadek zgonów pacjentów. MZ nieodpowiedzialnie podeszło do tematu. Nieodpowiedzialna sytuacja (wyjaśnienia) lekarzy po zabiegu przy pozwoleniu przez telefon, mogą sprowadzić nas przed sąd. Nie chciałbym zostać postawiony w takiej sytuacji, ani tym bardziej przed prokuratorem celem zdania wyjaśnień. Twardy orzech do zgryzienia. :(

Pozdrawiam!
Patryk.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• Bolesław Avatar
    • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
    • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2020/09/25 19:55
    • Staroń Avatar
    • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
    • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/09/08 09:12
    • Centro Medica Avatar
    • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
    • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account