Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Woda Utleniona- dobra czy zła??

Więcej
2012/08/05 18:27 #8000 przez Maciej S.
Odp: Woda Utleniona- dobra czy zła??

Przez wiele lat woda utleniona była znana jedynie jako doskonały środek antyseptyczny, stosowany do dezynfekcji ran.

Z naciskiem na była, obecnie badania pokazują, że przeciwbakteryjnie działa raczej marnie. W dodatku hamuje szybkość proliferacji fibroblastów co może dawać wolniejsze gojenie się rany.

Bardziej przydatna jest np. do ran pokrytych dużą ilością martwych już tkanek albo zaschłą krwią.

2. Woda utleniona jest współcześnie powszechnie stosowana na przykład na bloku operacyjnym. Po zabiegu, przed zaszyciem powłok płucze się nią obficie pole operacyjne.

Prawdę mówiąc w życiu moim zawodowym czegoś takiego nie widziałem.
Płucze się głównie octeniseptem, chlorheksydyną albo buforowanym mleczanem Ringera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/05 18:48 #8001 przez kandek
Czyli wychodzi że jest tak jak kolega kilka postów wcześniej napisał,

co oddział i szpital to inne maja zwyczaje

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Więcej
2012/08/05 22:17 #8003 przez Maciej S.
Na to wychodzi :)

Niektórzy chirurdzy twierdzą, że płukanie woda utlenioną spowalnia gojenie i może dawać problemy z zespoleniami.

Więcej
2012/08/08 11:21 #8010 przez kotlet1711
Także dla innych jest dobra, a dla innych nie :)

jedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Więcej
2012/08/08 19:00 #8012 przez blondi1602
Mam jedno drobne pytanko .. Bo mnie na harcerstwie nauczono że nie można miec w apteczce wody utlenionej bo coraz częściej zdarzają się alergie.. Jednak zaciekawiło mnie to że niektórzy harcerze powołują się na przepisy że nie wolno mieć wody utlenionej. A gdzie mogę znaleźć takie przepisy? I czy w ogóle istnieją ?

Pozdrawiam , Ewelina

Więcej
2012/08/08 19:20 #8014 przez kandek
może są to jakieś wewnątrz-harcerskie przepisy? ;P

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• Bolesław Avatar
    • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
    • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2020/09/25 19:55
    • Staroń Avatar
    • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
    • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/09/08 09:12
    • Centro Medica Avatar
    • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
    • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account