Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Informacja

Drodzy Użytkownicy, zanim napiszecie cokolwiek zapoznajcie się z REGULAMIN -em Forum. Zakładając nowy temat upewnijcie się czy już taki sam lub podobny nie został założony wcześniej.

Wadliwość stetoskopów

Więcej
2012/08/10 21:49 #8023 przez kotlet1711
Odp: Wadliwość stetoskopów

joanna.j23 napisał: P.S. A swoją drogą, to już widziałam "lekarski" stetoskop z membraną z kliszy rentgenowskiej :-)

Mój kumpel jeszcze takiego posiada :D

jedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/09/06 05:00 #8236 przez ricko1st
Witam!
Z rozmów jakie czasem prowadzę z " kumatymi " w temacie lekarzami ( a wydaje mi się, że od Nich najlepiej można dowiedzieć się jaki stetoskop jest dobry )to faktycznie Littmann jest najlepszy tylko, że dla ratowników największą barierą jest CENA.
Natomiast w/g opinii wspomnianych na wstępie, każdy stetoskop będzie dobry z którym nam wygodnie się pracuje.
Pisząc wygodnie mam na myśli jakość tego co w nim słyszymy.
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Więcej
2012/09/07 08:44 #8239 przez ww61
Do niedawna lekarze nie mieli z tym problemu bo zaopatrywały ich firmy farmaceutyczne.Prawda jest taka,ze gdy nie mogę zmierzyć ciśnienia robi to lekarz swoim super stetoskopem,w zespole P korzystam z podarowanego mi przez znajomego lekarza stetoskopu firmy Littmann,który znakomicie spełnia pokładane w nim oczekiwania.''Słychać'' więc wyraźnie że jakość zależy od ceny

Więcej
2012/09/12 16:23 - 2012/09/12 16:29 #8243 przez Maciej S.

Do niedawna lekarze nie mieli z tym problemu bo zaopatrywały ich firmy farmaceutyczne.

Nadal nie mają ;)

''Słychać'' więc wyraźnie że jakość zależy od ceny

Nie do końca.
Prawdę mówiąc nie widzę różnicy między Littmannem czy Rappaportem, a osłuchuję bardzo często i bardzo różnorodnych pacjentów. Podobnie różnicy nie widzi większość kardiologów z którymi pracuję na co dzień.

Więcej
2012/09/12 16:43 #8244 przez ww61
No widzisz,a tak narzekają,że już nawet długopisów już nie wolno im przyjąć od przedstawicieli firm farmaceutycznych...
Czy stetoskopy firmy Rappaport są znacznie tańsze od Littmann?

Więcej
2012/09/12 20:48 #8245 przez kotlet1711
Rappaport na allegro kupisz już od 40 PLN, a Littmanna najtańszego widziałem za 200 PLN na tym samym serwisie, więc spora różnica. Ja tam mam swojego MDF'a, z którego max jestem zadowolony :) Myslałem, że jest wadliwy, a okazało się inaczej - uff, całe szczęscie.

jedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account