Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

Częstoskurcz komorowy - migotanie komór

Więcej
2011/04/19 22:58 #5255 przez kandek
O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
oj nie. BTLS to jest urazówka, teraz po prostu zmienili tylko nazwę na ITLS.

Generalnie nie ma podziału na BLS dla medycznych i dla niemedycznych. Wiadomo że jeśli ktoś jest ratownikiem, to wypadałoby aby w trakcie 10 sekund które poświęca się na ocenę oddechu, ocenił równocześnie także obecność tętna na t. szyjnej. I jak masz defi manualny to po prostu Ty decydujesz o wyładowaniu a nie defibrylator.

Jeszcze odnośnie tematu: myślę że przypadkowo ugniatając osobę z tętnem, ratujący skapnie się już w trakcie pierwszej trzydziestki, bo poszkodowany zareaguje bólowo (chyba że będzie GCS=3, ale wtedy i tak się zaraz zatrzyma oddechowo z niedrożności, po czym krążeniowo, więc RKO trzeba będzie za chwilę wdrożyć)

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/20 06:27 #5256 przez lksmichael
O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
rudy_0007 napisał:

iwonella89 Napisała:

a z drugiej strony pada moje pytanie :
Jest coś takiego jak BLS dla medyków ? Cały czas myślałem ze to BTLS ale jeśli jestem w błędzie to proszę o wyprowadzenie mnie z niego : )

Pozdrawiam Artur

BLS dla medyków "na służbie " to ALS, w każdym innym przypadku czyli w sytuacji przypadkowej stosuje się procedurę BLS, co do tętna to jako ratownik sprawdzam bo:
a) umiem
b) wiem gdzie
c) jest to ważna iformacja
LAICY nie sprawdzają tętna ponieważ nie są przeszkoleni - nie wiedzą gdzie i jak... A wskazaniem do resuscyjacji jest nieprzytomność i brak oddechu :)
Ot to cała filozofia B)

Więcej
2013/09/18 11:38 #9439 przez Bartas
Odp: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Wiem, ze powyzszy post jest z 2011 r ( z innej beczki ... dziwi mnie czemu wiekszosc postow i tematow jest stara jak swiat :/// ) ale trzeba podkreslic, ze obecnie umniejsza sie wage sprawdzania tetna podczas akcji ... w ksiazkach (m.in. ABC RESUSCYTACJI p. Jakubaszki ) padaja twierdzenia, ze badanie tetna przez ratownika jest niedokladne i czesto mylnie oceniane tak wiec waga tego badania jest niska. Mozna podczas BTLS/ALS pominac badanie tetna i przejsc do kolejnych dzialan. Pozdrawiam :)

Więcej
2013/09/19 23:26 #9455 przez kandek
Odp: O:Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Dla Jakubaszki ratownik medyczny to taki noszowy, więc będzie umniejszał wszystko, co jest w wykonaniu ratownika medycznego.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Więcej
2013/09/20 05:30 #9456 przez Bartas
Odp: Częstoskurcz komorowy - migotanie komór
Aha, nie wiedzialem :) O tym w ksiazce nie napisal ;-)

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• Bolesław Avatar
    • WZW typ B / HBV a studia i praca w ratownictwie me...
    • Witam serdecznie Może dla niektórych poniższy post będzie bardzo śmieszny i niektórzy będą pisać że powinienem to sprawdzić przed podjęciem jakichkolwiek kroków.... ale proszę, potraktujcie moje zapytanie poważnie. Za tydzień rozpoczynam studia na kierunku - ratownictwo medyczne. Przeszedłem pierwsze podstawowe, kierunkowe badania lekarskie. Wszystko oczywiście jest w porządku. Dowiedziałem się że czekają mnie też badania...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2020/09/25 19:55
    • Staroń Avatar
    • Pogotowie Medicover Sp. z o.o. poszukuje Ratownika...
    • Drodzy Ratownicy, Medicover Sp. z o.o poszukuje Dyspozytorów Medycznych Hot-Line do Pogotowia Medicover w Warszawie przy ul. Barska 28/30. Oferujemy możliwość pracy stałej bądź dodatkowej w elastycznych godzinach. Oferujemy: * zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie bądź kontrakt gospodarczy, * pełne wdrożenie, * zgrany zespół i realne możliwości rozwoju. Nasze oczekiwania: * wykształcenie medyczne kierunkowe: Pielęgniarstwo lub...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/09/08 09:12
    • Centro Medica Avatar
    • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
    • CENTRO MEDICA sp. z o.o. Poszukuje angażujących się w pracy i lubiących nowe wyzwania pielęgniarki/pielęgniarza lub ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2020/08/21 14:44

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account